Get Adobe Flash player

 

 Drewno jest materiałem naturalnym, a przez to przyjaznym dla ludzi. Jako takie ma niepowtarzalny charakter i tworząc z niego produkty staramy się nie utracić tej oryginalności oraz naturalności materiału. Już na etapie wyboru desek w tartaku, możemy zaplanować, rozkład sęków i wzory usłojenia w państwa meblu.

 

 

 

 

 Beton to powszechnie znany materiał, który wielokrotnie zmieniał oblicze. Obecnie, z powodu swoich nowych cech stał się obiektem zainteresowania wynalazców , artystów i designerów ,wykraczając zdecydowanie poza architekturę.

Te nowe cechy to min. ekstremalnie wysoka wytrzymałość, która umożliwia tworzenie cienkościennych i lekkich wyrobów, co pozwala uznać beton za nowy materiał do wykorzystania w meblarstwie i innych dziedzinach „domowego designu”. Wielorakość możliwych do uzyskania faktur i kolorów również wpływa na to, że coraz częściej sięga się po beton z powodów estetycznych. Ten coraz bardziej rozwijający się trend, znajduje odbicie w coraz większej ofercie artykułów domowych wykonanych z betonu.